Kaipaatko rauhoittumista ja lepoa hiljaisuudessa Pyhän äärellä? Lämpimästi tervetuloa Hailuodon hiljaisuuden päivään Hailuodon kirkkoon ja kirkkotarhaan 10.10. klo 11-18.30. Päivän järjestävät yhteistössä Hailuodon seurakunta ja Hiljaisuus Oulussa.
Lepoa, rauhoittumista ja hiljentymistä Pyhän äärellä Hailuodon kirkossa ja kirkkotarhassa.
Hiljaisuuden päivä alkaa Hailuodon kirkossa klo 11 ja päättyy kaikille avoimeen hartauteen kirkossa klo 18.30
Ohjelmassa on lounas kirkon srk-salissa (tarkemmat tiedot lounaasta tulevat tänne viikon 35 aikana), kirkonpenkkipyhiinvaellus mielikuvin kirkkosalissa, omaa hiljentymistä kirkkotarhassa ja kirkon sisällä, kahvit ja pientä suolaista (Oulun hiljaisuuden työn rovastikunnan työala tarjoaa), yhteinen loppukoonti päivästä ja hartaus. Halutessasi voit ottaa mukaan myös omia eväitä. Sitoudumme hiljaisuuteeen klo 12.30-17.
Kuljetus omin kyydein. Tapahtuma on ilmainen. Ruokailun vuoksi pyydämme etukäteisilmoittautumiset ja erityisruokavaliotiedot sähköpostitse ajalla 14.9.-20.9. hiljaisuuden työn rovastikuntavastaavalle Maija Hyvöselle: maija.hyvonen@evl.fi.
Lisätiedot: Maija Hyvönen, maija.hyvonen@evl.fi
Järjestäjä
Oulun seurakuntayhtymä